Head sõbrad, vaba Venemaa esindajad!

Ma pöördun teie poole, et avaldada solidaarsust nendega, kes täna kaitseb demokraatiat ja vabadust, kes mõistust kaotanud võimu survele vaatamata, mis päästab valla sõda vendade – venelaste ja ukrainlaste vahel, siiski astusid välja nende Kremli kuritegelike plaanide vastu.

Seetõttu mina, vene rahvusest Eesti kodanik, tulin täna siia, Hirve parki Tallinnas Venemaa lipuga. Hirve park on püha koht iga eestlase jaoks, võib öelda, et see on Tallinna «maidan», kus tuhanded inimesed perestroika aastatel kogunesid selleks, et avaldada oma soovi taastada Eesti iseseisvust ja lõpetada nõukogude okupatsioon.

Ja me mäletame, kuidas samal ajal paljud venelased Moskvas Manežnaja väljakul avaldasid solidaarsust meie rahvaga, seistes juba meie trikolori all, mis on praegu siin minu selja taga uhkelt lehvib Pika Hermani tornil. “Meie ja teie vabaduse eest” võitlesid akadeemik Andrei Sahharov, inimõiguslased Ljudmilla Aleksejeva, Sergei Kovaljov, Valeria Novodvorskaja ja teised Venemaa patrioodid.

Eesti on ainuke riik peale Venemaad, kus on olemas mälestusmärk president Jeltsinile. Me kunagi ei unusta tema panust rahumeelsele konflikti lahendamisele ja poolsajandit kestnud kommunistliku okupatsiooni lõpetamisele meie maal.

Me teame, et see lipp ei kuulu Putinile. Venemaa lipp on ja jääb vabaduse sümboliks, vabaduse usku millesse hoidsid südames mitmed põlvkonnad vene inimesi ja Venemaa elanikke. Me mäletame neid, kes andsid oma elu võitlemiseks selle nimel, et see lipp asendaks «kurjuse impeeriumi» verisi sümbooleid.

Meie eestlased, kes me oleme oma iseseisvust taastanud ka teie abiga, ja tagastasime endale oma koha ühinenud Euroopas, jääme vaba Venemaa truudeks sõpradeks. Selle Venemaa, mis on olnud esivanemate kodukohaks paljudele meie seast, kaasa arvatud minu jaoks, kes ma olen kolmanda põlvkonna Eesti kodanik. 

Me usume tulevikku, me usume, et Venemaa saab vabaks nii kui nii!