Eesti Vabaerakonna juhatuse liikme Jevgeni Krištafovitši sõnul on uue partei jaoks elu ja surma küsimus vähemusrahvuste kaasamine poliitikasse. Erakond usub, et enamus siinseid venelasi tajuvad Venemaalt tulevat ohtu ja toetavad Eesti julgeolekupüüdlusi, sealhulgas ettepanekut tõsta kaitsekulutusi 3%-ni. 

"Piinlik oli vaadata Yana Toomi puhvaika-showd 7. veebruaril Narvas, kus erinevad Kremliööbikud nagu tema ja Lätist valitud eurosaadik Andrei Mamõkin pajatasid Vene saatkonna diplomaatide noogutuste saatel ehtsat Putini propagandat. Ma arvan, et eestivenelaste hulgas on iga aastaga aina vähem neid, kes usuvad nende kohati absurdseid väljamõeldisi Ukraina kohta. Seetõttu kavatseb Vabaerakond kaasata Eesti poliitilisse ellu rohkem vähemusrahvusi, kellega koos mõelda sellest, kuidas kaitsta Eestit võimalike rünnakute eest," ütles Jevgeni Krištafovitš. 

Ida-Virumaal kandideeriva TTÜ rahvusvahelise õiguse professori Evhen Tsybulenko sõnul tajuvad kohalikud venekeelsed elanikud eestlastega sarnaselt Venemaalt tulevat ohtu ja seetõttu toetavad aina enam Eesti julgeolekupüüdlusi. 

"Ma ei ole nõus sellega, et kõik Ida-Virumaa elanikud on Eestimaa suhtes vaenulikult meelestatud ja toetavad Venemaa poliitikat. Ma tean väga hästi, et seal on palju oma peaga mõtlevaid inimesi, kes ei toeta Putini kuritegelikku poliitikat ja saavad aru, et ta käivitas agressiivse sõja. Putin ei tegele Venemaa maine tõstmisega vaid hoopis vastupidi, viib riiki rahvusvahelisse isolatsiooni," lisas professor Tsybulenko. 

Eesti Vabaerakond läheb Riigikogu valimistele lubadusega säilitada riigikaitsele pikaajaliste kavade alusel vajalik rahastamine vähemalt kahe protsendi ulatuses SKT-st, millele lisanduvad NATO jõudude ja vahendite kohaloluga seotud kulutused. Samas, välise ohu kasvades on Vabaerakond valmis kaitsekulutusi järsult tõstma.